שאלות ותשובות

תיאורטית, ניתן לעשות זאת. לעיתים הצד הרוצה לסיים את הליך הגירושין מהר ככל האפשר נתון תחת לחץ מסוים ועל כן מסכים לוותר על דברים רבים בכדי לסיים את הסכסוך. הצד השני עלול לנצל זאת ו"לסחוט" אותו מבחינה רכושית ורגשית. כאשר זה המצב, עדיף לצד "הנסחט" לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המומחה בדיני משפחה.

ניתן לתבוע הגדלה של סכום המזונות רק כעבור שישה חודשים מיום אישור גובה המזונות ולא לפני כן. אולם עלייך להוכיח שחל שינוי נסיבות משמעותי המצדיק הגדלה כזו (למשל אם חלה ירידה בשכרך, חלה עליה בשכר בעלך וכו'). בכדי לעשות זאת בדרך הנכונה, מומלץ לפנות לעורך דין אשר יעזור לך להוכיח שינוי כזה ויוכל לייצגך כראוי בבית המשפט.

דרך כלל עזיבתה של אישה את הבית שוללת את זכאותה למזונות מבעלה. אולם במקרה של אלימות מצד הבעל הגורמת לאישה להרגיש מאוימת ותחת סכנה, יש לפנות מייד לקבלת עזרה.

כאשר יש זוג הורים אשר שניהם בתמונה מבחינת דאגה לילד, זו אינה משפחה חד הורית. אם חד הורית הינה אם אשר אבי ילדה אינו ידוע או שנטש את הילד ואינו דואג לו.

לא! ניתן לקבוע הסדרי ראייה אשר יורו מתי ואיפה תוכל להתראות עם ילדיך. לרוב ההסדר כולל זמנים לראייה ולא מקומות, אולם באם ישנה בעיה כלשהי ניתן לראותם בפיקוח עובד סוציאלי ולאו דווקא היכן שדורשת אם הילדים.

אם יש הסכם או פסק דין מאושרים על ידי בית המשפט - הגרוש אינו יכול לעשות כלום בנוגע לכך וכל עיכוב על ידו ייחשב כהפרת ההסכם וניתן לנקוט כנגדו בצעדים משפטיים.

כל חומר הקשור לגירושין ואינך רוצה שיתגלה לבעלך, אל תשאירי בבית. תסתירי אותו במקום אחר.

מותר להוציא רק דברים השייכים אישית לך, כגון בגדים, כלי עבודה , מסמכים שלך בלבד וכו'. אין אפשרות להוציא דברים השייכים לשניכם במשותף או למשק הבית.

בית משפט רואה בכך העלמת רכוש וקרוב לוודאי ששווי הרכב ייכנס לחלוקת הרכוש.

יש לפנות לעורך דין אשר יפתח חשבון נאמנות בו יופקד הכסף.

משרד עורכי הדין אלון אלדר מייצג ומופיע בכל אזור הצפון ותל אביב רבתי.

לפגישת ייעוץ התקשרו אלינו עכשיו!

נייד: 0522-41-41-04 | משרד: 048666662

צור קשר

כתובת:

רחוב ביאליק 3 (קומה 9), חיפה

חייגו:

משרד: 04-8666662

מייל: eldar@aloneldar.co.il