עורך דין לכתיבת צוואות וניהול עזבונות

צוואות ועזבונות הם ממרכיבי החיים שאיש אינו רוצה לחשוב עליהם. עם זאת, לעריכת צוואה יש חשיבות גדולה, והיא יכולה לחסוך עוגמת נפש וצער רב מיקיריכם.

אף אחד לא רוצה לחשוב על הנושאים הללו, רובנו מנסים להדחיק אותם לפינה חשוכה ושקטה במעמקי תת המודע שלנו, ועם זאת כל אחד מגיע לנקודה בחייו בו הוא פוגש את תחום הצוואות ועזבונות לפחות פעם אחת בחייו – כיורש או כמוריש. בניגוד לנהיגה בשכרות בה אדם מודע לביצוע טעות ובכל זאת עושה אותה, כאן מדובר בטרגדיה גמורה.

עריכת צוואה לכיבוד רצונך

להתגבר על ההדחקה לטובת יקיריכם – כאמור, איש לא רוצה לחשוב על הרגע בו הוא יאלץ לעזוב את החיים ולהותיר אחריו את האנשים היקרים לו מכל. עם זאת, החיים הם דינאמיים ובלתי צפויים, ובמקרה של חלילה מוות פתאומי מבלי שהמת השאיר אחריו צוואה מפורטת, נפתח פתח לסכסוכים ולצרות בין בני המשפחה.

למנוע תחושות חוסר צדק וקיפוח – זה לא תמיד הכסף או הרכוש שמשאיר אחריו האהוב שנפטר, אלא יותר תחושת אי הצדק והקיפוח שכל אחד מבני המשפחה עלול להרגיש במידה ואין חלוקה מסודרת של הרכוש בין היורשים החוקיים.

סרטים, סדרות ומחזות רבים נכתבו סביב נושא ירושה וצוואות, והם לא נכתבו בחלל ריק. מדובר באחד הנושאים הכואבים ביותר, שכן כל אחד מאיתנו יגיע לרגע בו כבר יהיה מאוחר מדי, לא ניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור ולתקן. מי שלא השכיל והעלה את רצונותיו על כתב הצוואה, עשוי לגרום למצב בו יקיריו עלולים לחוש שהמעגל שלהם לעולם לא יסגר.

התנגדות לצוואה

מקרים בהם ניתן להתנגד לצוואה – במקרים מסוימים, מתעוררת אצל יורש תחושה לאחר מות הקרוב, שהצוואה שהשאיר אחריו המנוח אינה משקפת את רצונו האמיתי של הנפטר. לא מדובר בעבירה ואפילו לא בעבירות צווארון לבן, ואיש לא עושה זאת בזדון, לכן התערבות איש מקצוע היא חשובה כדי לעצור את כדור השלג כמה שיותר מהר. הסיבות לכך יכולות להיות אי כשירות לכתיבת צוואה בזמן בו היא נכתבה על ידי המנוח או תחושה של מי מהיורשים כי אדם המנוח היה נתון תחת השפעה של יורש אחר או אדם אחר, בצורה לא הוגנת. במקרים הללו עומדת בפני אותו אדם הזכות לטעון טענות על מנת לנסות ולבטל או לפסול את הצוואה, או חלק מהצוואה, על ידי הגשת התנגדות לצוואה.

תהליך מורכב ומסובך במיוחד – מדובר בתהליך מורכב, שכן כותב הצוואה כבר לא בחיים, והיכולת להבין האם רצונו האמיתי עלה על הכתב הוא מוגבל מאוד. לכן, חשוב להתייעץ ולהיעזר בשירותי של משרד עורכי דין לדיני משפחה ובו עו"ד גירושין, אך גם צוואות ועזבונות, שכן הוא מכיר ומבין את ההליכים המשפטיים המורכבים לפניהם מבקש פסילת הצוואה עומד.

כמו כן, יכול יורש לעמוד במצב ההפוך, מול מקרה בו אדם אחר דורש פסילה או שינוי של צוואה לאחר מות יקירו. בשונה מעורכי דין פלילי למשל, בכל הנוגע לדיני ירושה יש צורך בהתגוננות מול אדם פרטי ולא מול המדינה. זה קורה במקרים בהם שמבקש שינוי צוואה יש צורך בשירותיו של עורך דין מומחה לדיני משפחה, שכן התהליכים המשפטיים מורכבים לא פחות.

ניהול עיזבון

אדם יכול להוריש נכסים וממון, ויכול גם במקרים מסוימים להוריש חובות וקנסות. כשאדם נפטר הגישה לרכושו נחסמת באופן גורף, כולל חשבונות הבנק והנכסים השונים שברשותו. במידה ומדובר בניהול עסק, נסכים, או אפילו התנהלות מול חשבון עו"ש, החסימה הזו יכולה לגרום לנזקים משמעותיים.

במידה והמנוח לא דאג לסעיף 'אריכות ימים' בחשבון הבנק שלו, סעיף שבעצם נותן ייפוי כוח לאדם אחר וזכות חתימה, הדרך הבטוחה ביותר של היורשים לקבל שליטה בעיזבון היא דרך מינוי מנהל עיזבון זמני.

מומלץ לפנות למשרד עורכי דין מקצועי בכל שאלה, התייעצות או שירות משפטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *