מגשר משפחה מוסמך

כמגשר משפחה מוסמך המקבל לידו לא אחת הפניות לגישור, חשוב לי להשיר מבט אל לקוחותיי ולומר להם כי לפני כניסתם 'לזירת' בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני במטרה להשיג החלטות אשר עלולות להיות הרות גורל – עליהן אין לנו כלל 'שליטה, שכן אלו נכתבות על ידי אותם דיינים או שופטים, בהתאמה, רצוי ואף מומלץ לעשות כל נסיון גישור.

אזכיר כי בחודש יולי 2016 נכנס לתוקף חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014,  המוכר אצל רבים גם כ'חוק גישור חובה'. במצב דברים זה, טרם הגשת התביעות חייב צד המעוניין לפתוח בהליך 'משפחתי' (הכולל למעשה כל סוג של בירור תובענה כנגד הצד השני לו, במידה ומדובר בבן זוגו או הורה לילדיו המשותפים), להגיש בקשה ליישוב סכסוך בלבד.  

אלון אלדר מגשר משפחה מוסמך
אלון אלדר מגשר משפחה מוסמך

מטרת החוק היתה לעודד משפחות בהליכי גירושין ו/או בהליכי סכסוך משפחתי לפנות להליך של יישוב סכסוך בדרך של גישור ו/או בדרך הסכמית ו/או בדרכי טיפול נוספות כגון: אפשרות טיפול זוגי ו/או משפחתי בטרם פנייה להליך משפטי בבית המשפט ו/או 

בבית הדין בעיקר תוך שימת דגש מירבית על טובת הילדים מתוך ראייה, כי כאשר הורים מתגרשים הם אינם מתגרשים מילדיהם ושותפות הגורל בעניין זה הינה למשך כל ימי חייהם, ומתוך מטרה משותפת זו להתחיל לשתף פעולה כהורים לרבות, תקשורת הורית, למזער את משך ההליך המשפטי למינימום זמן ומינימום פגיעה כלכלית בבני המשפחה, תוך שימת דגש מירבי כמובן על טובת הילדים.  

בענין זה אומר כי פעמים רבות ובמסגרת הליכי ישוב הסכסוך, הגם שאלו מיועדים להתקיים בתוך יחידת הסיוע הצמודה לאותה ערכאה בה נפתח ההליך (ישוב סכסוך) ובליווי עובד/ת סוציאלית של היחידה; אנו (כבאי כוח הצדדים) מודיעים ליחידה הנ"ל על /השהיית ההליך' שהחל אצלם והפניית הצדדים להליך 'גישורי' מחוץ ל'מסדרונות' היחידה, אשר לעיתים ובשל מורכבות ההליך לא תמיד 'בשלה' למצוא פתרונות לצדדים. אומר במאמר מוסגר כי מבחינת יחידת הסיוע מהלך זה הוא מבורך.

היתרונות בגישור משפחתי

כמגשר מוסמך יתקיים הליך הגישור במקרים רבים בפניי, לעיתים אצל מגשר משפחה 'חיצוני' אליו נפנה את הצדדים ולעיתים קרובות נגשר אנו, באי כוח הצדדים (המכירים את ההליכים וצורת 'החשיבה' של בתי המשפט) בין הצדדים, מבלי להכניסם ל'מערבולת' של החלטות הרות גורל אשר עלולות לפגוע באחד מן הצדדים ולמעשה להנציח את 'הקרב' בינהם.

אומר כי הליך גירושין יכול להתחיל ולהסתיים בניהול הליך גישור משותף לשני הצדדים אצל מגשר מוסמך, שהוא גם עורך דין, אשר ינהל את ההליך וינסח בעבור הצדדים הסכם גירושין הוגן ומיטבי לשניהם. כמגשר משפחה מוסמך למדתי כי אחד מהיתרונות של הליך כזה הוא בחסכון בזמן ובמשאבים כספיים.

שמירה על טובת הילד

בנוסף להליך גישור גירושין יתרונות נוספים כגון, שמירה על טובת הילדים, חשיבה על העתיד לבוא (ניתן להישאר גם חברים לאחר שמתגרשים), שליטה מירבית בתהליך (מבלי ליטול סיכון שבקבלת החלטות או פסקי דין מחייבים) ובהסכמות אליהן מגיעים ועוד ועוד. ברבות השנים נוהלו במשרדנו הליכי גישור גירושין בהצלחה רבה ולמדנו כי דווקא אלו אשר הצליחו לסיים את ההליך באופן 'ידידותי' וגישורי, ידעו למצוא שוב את החיבור בינהם (כהורים לילדיהם בשונה מבני זוג) ולהתרחק מהליכי משפט, בשונה מאלו אשר התעקשו לקבל החלטות או פסקי דין, אלו לעיתים קרובות מצאו עצמם שבים למסדרונות בית המשפט בנסיון או 'סיבוב' נוסף על מנת לשנות את אותן 'גזרות' אשר נקבעו להם מבלי שהיה להם יד בדבר.

אומר בביטחון מלא ומתוך נסיון של שנים רבות, כי התחושה לצדדים המתגשרים בסיום הליך הגישור היא של סיפוק אדיר. גם ההרגשה שלנו כצוות המשרד באמצעות המשאבים והנסיון העומדים לרשותנו, שהצלחנו לגרום לעוד זוג להמשיך הלאה בצורה ששמרה עליהם ועל ילדיהם באופן המקסימלי, תוך ראיית טובת כלל בני המשפחה ומעל לכל – טובת הילדים, הינה נפלאה.

משרד עורכי הדין אלון אלדר מייצג ומופיע בכל אזור הצפון ותל אביב רבתי.

לפגישת ייעוץ התקשרו אלינו עכשיו!

נייד: 0522-41-41-04 | משרד: 048666662