הסכם ממון

הסכם ממון הינו הסכם אשר נועד להסדיר את מערכת היחסים הרכושיים והכספיים בין הצדדים למקרה של פרידה. קיומו של הסכם ממון יכול למנוע התנהלות משפטית ארוכה הקשורה לענייני רכוש בזמן הליכי הגירושין. חשוב להדגיש כי ניתן לחתום על הסכם ממון גם לאחר הנישואין ואין חובה לערוך הסכם כזה דווקא לפני הנישואין.

הסכם ממון הכרחי בעיקר כאשר הצדדים אינם מביאים למערכת היחסים רכוש בצורה שווה או כאשר אחד מהצדדים הינו איש עסקים אשר עלול למצוא עצמו משלם לצד השני כסף רב בכדי למנוע ממנו דריסת רגל בעסקיו.  הסכם ממון אשר נערך לפני הנישואין יש לאשר בפני נוטריון.

הסכם אשר נערך לאחר נישואי הצדדים, יש להביאו לאישור בית המשפט לענייני משפחה באזור מגוריהם. בזמן האישור מוודא בית המשפט כי הצדדים ערכו את ההסכם מרצון, הבינו את משמעויותיו וחתמו עליו מרצונם החופשי. כל שינוי שהצדדים רוצים לעשות בהסכם דרוש אישור של בית המשפט.

לעומת חוק יחסי ממון הקובע כי יש לחכות למתן גט או למות אחד מבני הזוג בכדי לחלק את הרכוש הנצבר על ידי אחד מבני הזוג, בהסכם ממון ניתן לקבוע כי חלוקת הרכוש תתבצע מיד עם פרידת הצדדים ללא קשר למתן הגט. ניתן לבטל גט רק במידה והמבקש לבטלו מוכיח כי נפל פגם בכריתת ההסכם. פגם כגון טעות, עושק, הטעיה או כפיה.

משרד עורכי הדין אלון אלדר מייצג ומופיע בכל אזור הצפון ותל אביב רבתי.

לפגישת ייעוץ התקשרו אלינו עכשיו!

נייד: 0522-41-41-04 | משרד: 048666662

צור קשר

כתובת:

רחוב ביאליק 3 (קומה 9), חיפה

חייגו:

משרד: 04-8666662

מייל: eldar@aloneldar.co.il